2Travel.pl / Warto zwiedzić / Wybierz się z Polski do Chin na Latający Spektakl Akrobatyczny w Pekinie

Wybierz się z Polski do Chin na Latający Spektakl Akrobatyczny w Pekinie

  • by

Latający Spektakl Akrobatyczny (The Flying Acrobatic Show) jest wystawiany w Teatrze Chaoyang (Theatre Chaoyang), przestronnym teatrze z charakteryzującym się olśniewającą architekturą, oraz położonym na wschodniej obwodnicy Pekina (Beijing). Sam teatr założony został w 1984 roku, jako jedna z głównych atrakcji turystycznych miasta. Główny dochód teatr czerpie z Latającego Spektaklu Akrobatycznego. Ponad 3 miliony turystów zdecydowały się obejrzeć spektakl na przestrzeni dwóch ostatnich dekad. Cechą charakterystyczną spektaklu jest to, że łączy on w sobie dwie kultury- chińską oraz zachodnią. Z tego powodu zdołał on przyciągnąć wiele znakomitych osobowości.

Akrobatyka zawsze odgrywała ważną rolę w chińskiej historii i była w niej obecna przez ponad ostatnie dwa tysiąclecia. Aby zostać zwieńczonym akrobatą, uczniowie rozpoczynają swoją naukę w wieku zaledwie sześciu czy siedmiu lat, kiedy to zaczynają pracować na kontrolą miednicy i talii. Sam trening to mrówcza i niebezpieczna praca, realizowana nadal w oparciu o system mistrz-uczeń, który ma swoje miejsce w akrobatyce od wieków. Podczas wielu lat swojego istnienia chińscy akrobaci wykształcili swój własny unikatowy styl, różniący się od tego w Europie czy Ameryce i stanowiący klasę samą w sobie.

Spektakl Akrobatyczny w Pekinie

Sam show stanowi imponujące połączenie choreografii, korowych jupiterów, oraz śmiałych numerów akrobatycznych w tym salta na wysokości oraz spacer po linie.

W repertuarze jest także tresura lwów oraz pokaz ogniowy na rowerach. Umiejętności prezentowane na pokazie są kultywowane od pokoleń. Już same umiejętności prezentowane przez akrobatów przyprawiają widzów o dreszcze. Da tych, którym wybitnie spodobał się spektakl dostępne są płyty DVD. Co prawda nie do końca są one w stanie oddać atmosferę spektaklu oglądanego na żywo. Z całą pewnością z płytą DVD czy bez wspomnienia spektaklu pozostają żywe w świadomości widza jeszcze przez długi czas po zakończeniu show w Teatrze Chaoyang.

Latający Spektakl Akrobatyczny z całą pewnością ma „to coś”, co podoba się widzom w każdym wieku i z każdego zakątka globu. Wiele wycieczek turystycznym po Pekinie na zakończenie dnia funduje swoim uczestnikom ten właśnie show. Do teatru przybywają wtedy pełne autobusy widzów.

Sam budynek robi wrażenie swoją powierzchnią 3.000 metrów kwadratowych, na której pomieścić się może 1.400 widzów. Dystrykt Chaoyang, gdzie jak już wspomniano mieści się teatr, tłumaczy się jako „ten w blasku słońca” i mieszczą się w nim liczne ambasady oraz centra biznesowe.

Do teatru Chaoyang można z łatwością dotrzeć drogą, gdyż jak na standardy Pekinu ruch wokół teatru jest umiarkowany, lub metrem. Bilety w najniższych cenach można nabyć w kasach teatru lub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *