2Travel.pl / Poradniki / Jak jechać na wakacje- auto, samolot czy autobus?

Jak jechać na wakacje- auto, samolot czy autobus?

  • by

Organizując wakacyjny wypoczynek czasami zastanawiamy się, jakim środkiem transportu przedostać się do wymarzonej miejscowości. Poniżej opisane są trzy najczęściej wybierane na to sposoby.

Przelot samolotem

Powietrzny środek transportu doskonale sprawdza się w sytuacji, w której zamierzamy wypoczywać za granicą. Oczywiście wszystko jest uzależnione od państwa, w którym chcemy spędzić urlop, ponieważ do takich krajów, jak chociażby Czechy czy Słowacja możemy bez problemu przedostać się lądowym środkiem lokomocji. Samolot ma jednak swoje zalety nawet przy pokonywaniu względnie krótkich dystansów. Po pierwsze zapewnia bardzo szybki czas lotu, dzięki czemu nie musimy marnować całego dnia na podróż. Po drugie może okazać się bardzo tanim środkiem transportu, jeśli natrafimy na dobrą okazję i zarezerwujemy bilety z odpowiednim wyprzedzeniem. Dodatkowo podróż samolotem zapewnia piękne widoki z okien oraz wliczone w cenę udogodnienia, jeśli zdecydujemy się na droższą ofertę podróży.

Podróż autobusem

Niewątpliwie zaletą tego środka transportu jest fakt, że nie potrzebujemy kierowcy, żeby dostać się do wymarzonej miejscowości. Wiele osób jadąc na urlop pragnie wypocząć również od prowadzenia samochodu, dlatego autobus może okazać się dla nich świetnym rozwiązaniem. Mnóstwo firm oferujących przewóz autokarem ma obecnie bardzo atrakcyjne oferty, ponieważ konkurencja na rynku jest bardzo duża i przedsiębiorstwa transportowe starają się proponować klientom jak najtańszy przejazd. Warto również wspomnieć, że wiele autobusów posiada wygodne udogodnienia, jak chociażby toaleta czy dostęp do internetu.

Własny samochód

Prywatne auto to wygodne rozwiązanie dla osób, które podczas urlopu potrzebują przemieszczać się z miejsca na miejsce. Jadąc nad morze z reguły nie potrzebujemy zmieniać naszej lokacji, ale już chociażby podczas wyjazdu w góry często musimy dojechać do innej miejscowości, żeby móc wyruszyć na wycieczkę konkretnie wybranym szlakiem. Wadą posiadania własnego transportu jest zazwyczaj drogi koszt podróży, ponieważ samodzielnie musimy zaopatrzyć się w benzynę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *