2Travel.pl / Poradniki / Wolontariat sposobem na „wakacje”

Wolontariat sposobem na „wakacje”

Każdy z nas co roku marzy o wakacyjnym wyjeździe. Nie zawsze jego celem musi być leniuchowanie na plaży. Coraz więcej osób chce po prostu zwiedzić dany kraj, poznać jego kulturę, ludzi. Dziś jest to możliwe jeszcze bardziej niż kiedyś. Oczywiście możesz powiedzieć, że nie stać Cię na taki wyjazd. Na szczęście jest coraz więcej sposobów na tanie podróżowanie. Niektóre rozwiązanie nawet nie wymagają od nas złotówki inwestycji. Jak to możliwe?

Potrzebna pomoc!

Jednym z owych rozwiązań jest wolontariat. Najpopularniejszą opcją jest wolontariat zagraniczny. To właśnie tutaj większości osób upatruje pomaganie innym, a zarazem poznanie nowego miejsca. Jeśli wydaje się Ci się, że jest to bardzo ciężki plan do zrealizowania to jesteś w błędzie.Na całym świecie dzieje się tyle złego, że organizacje, które szukają wolontariuszy chętnie przyjmą nas to zespołu. To jedna w dwóch opcji.

Wyjazd na własną rękę

Drugą jest organizacja takiego wyjazdu zupełnie samodzielnie. Na tę opcję zgłaszają się te najbardziej wytrwałe osoby, ponieważ w tym przypadku do nas należy znaleźć sobie odpowiedni nocleg w danym miejscu, a to nie wszystko. Poza tym ta opcja najczęściej wymaga naszego wkładu finansowego. W przypadku, kiedy organizatorem są specjalne organizacje zazwyczaj nie musimy się o nic martwić, włącznie z jedzeniem. Jak znaleźć jednak taką ofertę? W sieci szybko znajdziemy odpowiednie dla nas oferty. Należy oczywiście zwrócić uwagę na te organizacje najbardziej doświadczone, a są nimi chociażby Workcamp czy Wolontariat Europejski.

Wycieczka jako wolontariusz

Choć takich ofert znajdziemy jeszcze więcej. Musimy jednak pamiętać, że do każdej akcji będziemy spełniać wymagane kwalifikacje. Jadąc zagranicę należy znać co najmniej jeden obcy język (angielski jest wymagany). Często jest to również wiek czy doświadczenie, ale wszystko zależy od organizowanej akcji. Kiedy mamy zatem znaleźć czas na nasze „wakacje”. Każdy wolontariusz, który pracuje ma również prawo do dni wolnych. To właśnie one są sposobem na nasze darmowe wakacje. W tym czasie możemy robić co chcemy, zazwyczaj ludzie zwiedzają okolice i poznają innych ciekawych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *