2Travel.pl / Warto zwiedzić / Wakacje w Polsce – 3 pomysły na udany urlop w naszym kraju.

Wakacje w Polsce – 3 pomysły na udany urlop w naszym kraju.

  • by
wakacje-w-polsce-udany-urlop

Zastanawiasz się jaki obrać kierunek w tegoroczne wakacje? Chcesz wykorzystać urlopowy czas, żeby zobaczyć nowe miejsca i lepiej poznać nasz piękny kraj? Oto trzy pomysły na udane wakacje w Polsce!

1. Postaw na klasykę!

Nad morze, czy w góry? To osławiony dylemat Polaka, zarówno pierwsza, jak i druga opcja to zazwyczaj dobry pomysł na spędzenie urlopu. Jeśli jesteś zapalonym plażowiczem, koniecznie odwiedź urokliwe miejscowości nadmorskie. Nie każdy wie, że nie całe polskie wybrzeże jest obwarowane przez turystów. Jeśli więc nie masz ochoty na wizyty na zatłoczonych deptakach i szukasz raczej spokojniejszego miejsca do wypoczynku, możesz je znaleźć pomiędzy Łazami a Dąbkami, Ustką a Łebą, w okolicach Sasina i Lubiatowa, pomiędzy Juratą a Helem.

Wolisz w góry? Wspaniałe wędrówki odbędziesz, rzecz jasna, w osławionych Tatrach. Gdy preferujesz wspinać się w mniejszym gronie turystów i tym razem nie planujesz stać w kolejce na Giewont, pamiętaj, że warto też odwiedzić Karkonosze i wejść na Śnieżkę, Góry Stołowe, gdzie czeka niesamowita góra Szczeliniec, Beskid Żywiecki z jego królową Babią Górą, czy wreszcie możesz się udać w dzikie Bieszczady, by zobaczyć Tarnicę i przejść się Połoniną Caryńską.

2. Nowe doznania…

Chciałbyś tym razem udać się w miejsce, którego dotąd nie znałeś? W Polsce jest wiele pięknych zakątków, które zachowały swój oryginalny, regionalny klimat i przy tym oferują wiele atrakcji i możliwości spędzenia cudownych wakacji za niewielkie pieniądze. Niedocenione Kaszuby, z przepięknymi, dzikimi jeziorami (jest ich ponad 700!), piękne Podlasie z fantastyczną Puszczą Białowieską, zielone Roztocze, czy urokliwa Kotlina Kłodzka z jaskiniami i miejscowościami uzdrowiskowymi to miejsca, które pozostawią piękne wspomnienia i sprawią, że na nowo zachwycisz się naszym krajem.

3. Wypoczywaj aktywnie!

Dla tych, którzy w czasie wakacji chcieliby przede wszystkim zażyć ruchu, dobrym pomysłem na spędzenie wakacji, może się okazać kilkudniowy przejazd szlakiem rowerowym Green Velo rozciągającym się wzdłuż całej Ściany Wschodniej Polski. Trasa ta liczy blisko 20000 kilometrów i zahacza o wiele atrakcji turystycznych, poza przyjemnością z jazdy na dwóch kółkach, możemy więc zobaczyć ciekawe miejsca. Jeśli nie rower, to może wiosło? Przez polskie rzeki przebiega wiele pięknych tras kajakowych, szczególnie dużą popularnością cieszy się spływ Krutynia, Sorkwity–Ruciane, Nida (na który trzeba przeznaczyć około 11 dni), czy krótszy Rospuda, Filipów – Augustów (trwający około 6 dni).

By spędzić niezapomniane wakacje nie musisz wyjeżdżać za granicę. Polska to piękny kraj, który warto poznawać i gdzie warto odpoczywać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *