2Travel.pl / Warto zwiedzić / Świątynia Małp w Dżajpur

Świątynia Małp w Dżajpur

  • by

Religia jest bardzo ważną kwestią dla każdego Hindusa. Tutaj na porządku dziennym są codzienne modlitwy i składanie bogom darów. A te są bardzo różnorodne, mogą być to zarówno pieniądze, a także żywność (głównie owoce).Z pewnością jeśli ktoś był w Indiach to czuje, że musi tam jeszcze wrócić. To wielki kraj, który od lat wzbudza ciekawość ludzi. Chcąc zwiedzić jedno z najciekawszych miejsc musimy odwiedzić Radżastan. To prowincja, która leży niedaleko stolicy Indii. To miejsce niesamowite, ponieważ pokryte w większości jest pustynia. Pozostałe tereny to równie ciekawe okolice, w których znajdziemy piękne pałace i domy.

Dżajpur

Świątynia Małp w Dżajpur

Warto zwrócić na stolicę Radżastanu – Dżajpur. Miasto nazywane jest również różowym miastem, a wszystko za sprawą kolorów domów czy murów. Jeśli uwielbiamy zakupy i szukamy ciekawych pamiątek z wyjazdu to miejsce wręcz idealne, gdyż działa tu bazar, na którym kupimy wszystko. Oprócz jeszcze wiele innych ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc należy szczególną uwagę zwrócić na Świątynie Galta Dżi. Jak brzmi z samej nazwy mamy tutaj do czynienia z kilkoma świątyniami. Zatem hindusi mogą złożyć hołd wielu bogom, m.in. bogu Słońca. Galtę odwiedza wielu turystów, którzy również chcą poczuć magię tego miejsca i decydują się na obmycie swojego ciała.

Niesamowitym przeżyciem może być również spotkanie z braminem, który wykonana na nas przeróżne rytuały, a po wyjściu zostaniemy z kropką na czole. Wszystko odbywa się oczywiście za opłatą – datkiem, który jest zawsze przyjmowany. Jednak to nie wszystkie atrakcje, które nas tu czekają. Przed wejściem do owych świątyń stoi tajemniczy człowiek, który sprzedaje orzeszki. Warto je zakupić, gdyż mogą się nam przydać. Podziwiając świątynie niemal na każdym kroku zobaczymy małpy, które znajdują się niemal wszędzie i zanim się obejrzymy – otoczą nas. Stąd orzeski mogą być naszym ratunkiem. Zazwyczaj potem możemy spokojnie zwiedzać kolejne świątynie, jednak widok małp będzie towarzyszył nam cały czas. Mówiąc, że są wszędzie – nie jest przesadą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *