2Travel.pl / Warto zwiedzić / Od czego zacząć zwiedzanie Krakowa

Od czego zacząć zwiedzanie Krakowa

  • by

Przyjeżdżając do Krakowa po raz pierwszy zapewne wiele osób od razu pędzi w okolice Wawelu, żeby zobaczyć słynny i historyczny Zamek Królewski. Owszem, ciężko polemizować ze stwierdzeniem, że jest to najważniejszy obiekt turystyczny w byłej stolicy Polski. Warto zastanowić się, czy nie lepiej zostawić wizytę na Wawelu jako dalszy punkt wycieczki, a zacząć od mniej popularnych, ale nadal znanych atrakcji miasta.

Krakowski Kazimierz

Dawna dzielnica żydowska, czyli słynny Kazimierz, to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na turystycznej mapie Krakowa. Przepiękne uliczki szczególnie warto odwiedzić wczesnym rankiem lub wieczorem, ponieważ wtedy prezentują się one najbardziej okazale. Dodatkowo poranna wizyta umożliwia zjedzenie pysznego śniadania w jednej z wielu dostępnych restauracji lub kawiarni.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Jest to niezbędny punkt wycieczki dla każdego pielgrzyma lub turysty ceniącego piękno sakralnych budowli. Znajduje się tu między innymi obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Sanktuarium cechuje się piękną budową architektoniczną oraz stanowi punkt docelowy wielu pielgrzymek.

Uniwersytet Jagielloński – muzeum

Uniwersytet Jagielloński znany jest jako najstarsza polska akademia, o której wspomina się w wielu źródłach historycznych na całym świecie. Muzeum znajduje się w słynnym budynku Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego zwiedzanie już samo w sobie jest ciekawą atrakcją turystyczną.

Muzeum Witrażu

Miejsce dla osób ceniących sztukę i piękne malowidła. Do muzeum szczególnie warto się wybrać w słoneczny dzień oraz o względnie wczesnej porze, żeby w jak najlepszych warunkach obejrzeć eksponaty.

Krakow Pinball Museum

Wizyta w muzeum automatów do gry w pinball to doskonała opcja dla osób, które lubią pochwalić się odwiedzeniem miejsc nietypowych. Muzeum zawiera pokaźną kolekcję maszyn, z których większość nie jest już używana w salonach z grami elektronicznymi. Wizyta w tym miejscu zapewne będzie nostalgiczna dla wielu osób, które spędziły dzieciństwo grając na automatach w Pinball.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *