2Travel.pl / Warto zwiedzić / Niezwykłe miejsce w Górach Atlas

Niezwykłe miejsce w Górach Atlas

  • by
Góry Atlas

Maroko to kolejne państwo, które Polacy upodobali sobie na wakacyjny urlop. Jeśli jednak zamierzamy spędzić go aktywnie to warto na mapie poszukać Gór Atlas, w których to znajduje się kanion Todra, który jest obowiązkowym punktem zobaczenia, nawet jeśli nie zamierzamy go zwiedzać. Jest to jedno z tych miejsc, które trzeba po prostu zobaczyć, niezależnie od wszystkiego. Wycieczka ta sprawi nam wiele radości i emocji, które zaczynają się już podczas samej podróży do naszego celu.

Trasa

Aby się tam dostać musimy przejechać przez drogę, która charakteryzuje się podjazdami, zjazdami, ostrymi zakrętami. Nie będąc kierowcą możemy w tym czasie podziwiać już niesamowite krajobrazy. Potem jeszcze czeka nas kilka godzin w aucie. Ale już wtedy możemy zauważyć wielkie czerwone kolumny skalne. Szerokość wąwozu w niektórych miejscach wynosi nawet 10 m. Stąd też wielu turystów czuje strach. Nie tak daleko możemy kupić u lokalnych rzemieślników ciekawe pamiątki – dywany czy drewniane figurki. Takich turystów jak my napotkamy tu wielu. Poza nimi spotkamy z pewnością osoby, które uwielbiają się wspinać. To miejsce dla nich idealne, ponieważ każdy znajdzie tu idealne miejsce dostosowując je do stopnia trudności – od łatwych po ekstremalnie trudne. Jeśli jednak kochamy piesze wycieczki to również znajdziemy to ciekawe trasy.

Toubkal Affela

Możemy wybrać się na dwie godziny, ale również zorganizować wycieczkę trwającą kilka dni. Podczas tego czasu będziemy cały czas mogli podziwiać niesamowite wręcz widoki. Warto to miejsce zobaczyć także w nocy o blasku księżyca. Znajdziemy tu mnóstwo hoteli, jednak cena za nocleg jest o wiele wyższa niżeli w pobliskim Tinerhir. Jeśli jednak możemy sobie pozwolić na taki wydatek to naprawdę warto, ponieważ wiele tutejszych hoteli pozwoli nam podziwiać te piękne widoki z dachu. Lubiąc zatem spokój, piękne krajobrazy i piesze wycieczki to miejsce niemal dla nas stworzone. Jak zostało już wspomniane jeden dzień na to miejsce to za mało. Todra zachwyci nas z pewnością i za dnia i w trakcie nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *