2Travel.pl / Poradniki / Letni wyjazd do Chorwacji? Sprawdzone noclegi w Zadar.

Letni wyjazd do Chorwacji? Sprawdzone noclegi w Zadar.

Chorwacja – kraj pełen pięknych plaży, zarówno piaszczystych jak i kamienistych, dzikich, niezniszczonych przez człowieka. Zadar jest miastem leżącym w północnej Dalmacji. Jest turystyczno-gospodarczym centrum regionu, posiada porty rybackie i handlowe oraz lotnisko.

Zabytki i inne atrakcje turystyczne w Zadar

W stolicy północnej Dalmacji turystyka rozwija się od ponad stu lat! A dokładnie od 1899 – powstało wtedy tu pierwsze biuro turystyczne o nazwie Liburnija.
Starożytne i średniowieczne zabytki można obejrzeć w Muzeum Archeologicznym, a miasto słynie również z wiśniowego likieru oraz organów wbudowanych w nadbrzeże – które wydają dźwięki gdy nadpływa fala – co sprawia wrażenie, że dźwięki nachodzą z morza.

W Zadar znajdują się liczne budowle i ruiny po budowlach rzymskich, przeróżne kościoły gotyckie, katedry romańskie, klasztory oraz pałace.

Noclegi nad plażą Zadar

Oprócz tego miasto jest doskonałym miejscem wypoczynkowym, udostępnia przepiękne plaże pozwalające na czerpanie przyjemności z opalania i kąpieli, a nawet nurkowania w morzu Adriatyckim.

Jak znaleźć dobry nocleg w Zadar?

Dobrym narzędziem dla turystów chcących wybrać się do Chorwacji i poszukujących sprawdzonego noclegu jest strona:

http://www.zadar-apartments.co.uk/pl/

Strona dostępna jest w języku polskim, więc znalezienie propozycji najbardziej dopasowanej do Państwa wymagań nie powinno być problemem. Witryna pozwala na porównanie wielu apartamentów i willi w przeróżnych cenach, a gdy już zdecydujemy się na któreś lokum umożliwia nam zarezerwowanie pokoi online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *