2Travel.pl / Warto zwiedzić / Jakie miejsca warto odwiedzić w Krakowie?

Jakie miejsca warto odwiedzić w Krakowie?

  • by

Nasz ukochany Kraków!

Stolica małopolski jest jednym z najczęściej odwiedzanych polskich miast. O każdej porze roku  do Krakowa przyjeżdża mnóstwo turystów. Nietrudno zatem przypomnieć sobie jakie atrakcje czekają na nich w mieście królów. Jednak, co w nim robić jeśli nie chcemy kolejny raz zwiedzać Wawelu, Sukiennic oraz Kościoła Mariackiego? Oto nasze propozycje najciekawszych atrakcji turystycznych w Krakowie.

Na łonie natury

Dla wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu, czy jak to się mówi w Krakowie „na polu”, punktem obowiązkowym jest Zakrzówek. Zalew ten powstał po zalaniu dawnego kamieniołomu. Jest on położony na Ruczaju, tuż obok Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podróż tramwajem z centrum zajmuje około 20 minut. Wysokie wapienne skały i dwa zbiorniki wodne połączone przesmykiem tworzą niepowtarzalny widok. Niestety, nie można się tam kąpać jednak istnieje możliwość nurkowania.

Na wieczorne wyjście

Kraków nocą to nie tylko okolice Rynku, czy klimatyczny Kazimierz. Najmodniejszą miejscówką jest ostatnio Dolnych Młynów. Kompleks Tytano znajdujący się zaledwie 5 minut drogi od centrum to miejsce, w którym dawniej była fabryka tytoniu. Obecnie w jej murach znajdziemy multum atrakcji. Puby, bary z kraftowym piwem, wiele restauracji, a nawet studio tatuażu i VR. Koncerty, pokazy filmowe, imprezy, czy nawet bitwy na poduszki. To wszystko odbywa się właśnie na Dolnych Młynów.

Na dobre jedzenie

Świat oszalał na punkcie food trucków. Nie inaczej jest w Krakowie. Ba! Znajdziemy tutaj aż dwa parki poświęcone właśnie nim. Pierwszy, Bezogródek Food Truck Park znajduje się w malowniczym Cichym Kąciku, czyli tuż przy Błoniach. W otoczonej drzewami i krzewami przestrzeni możemy zjeść kuchnię polską, hinduską, azjatycką a nawet niemieckie wursty. Kolejnym miejscem jest Skwer Judah. To miejsce możemy odwiedzić przechadzając się  po Kazimierzu. Zjemy tam najlepsze hot dogi z wymyślnymi dodatkami oraz tradycyjną maczankę krakowską, czyli specyficzną odmianę burgera z przygotowywaną przez 48 godzin karkówką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *