2Travel.pl / Warto zwiedzić / Izrael – nie tylko kraj religii.

Izrael – nie tylko kraj religii.

  • by
Izrael – nie tylko kraj religii.

Myśląc o Izraelu pierwsze co przychodzi większości z nas do głowy to myśl, że jest to miejsce wyłącznie religijne. Możemy się tą opinią nieco zdziwić, kiedy naprawdę zaczniemy szykować się do podróży w to niesamowite miejsce. Pewne jest, że Polacy coraz chętniej rozpatrują ten kierunek jako wypad wakacyjny. Większości głównie ze względu na dużą ilość zabytków. Ale tak naprawdę Izrael to nie tylko kraj religii, ale również młode, nowoczesne państwo. Najlepiej je charakteryzuje sławne powiedzenie, które podobnie brzmi do bestsellera powieści „Jedz, módl się, kochaj”. Co w przypadku Izraela brzmi „Jerozolima modli się, Hajfa pracuje, a Tel Awiw bawi”. Dlatego jeśli planujemy tam nasz urlop, a jeszcze nie mamy dokładnego planu wycieczki warto posłużyć się tym powiedzeniem i zwiedzić powyższe miasta. Zaczynając od Jerozolimy należy od razu wspomnieć, że jest to miasto dość niezwykłe na skalę światową – to tutaj łączą się trzy największe religie.

Od czego zacząć?

Będąc chrześcijaninem jako główny punkt wycieczki należy tu zwiedzić Bazylikę Grobu Świętego. To właśnie tutaj jest grób Jezusa. Równie ciekawym miejscem godnym polecenia jest sławna Ściana Płaczu. Szczególnie ciekawie tu jest podczas trwania szabatu – Żydzi tańczą i śpiewają.

Zabytki były. Co teraz?

Kolejnym miastem na naszej mapie jest Hajfa. Każdy będzie ją głównie kojarzył z przystani dla statków. Miejsce to choć stanowi dla większości mieszkańców pracę, to dla turystów wydaje się być ciekawą atrakcją. Hajfa to nie tylko najlepsze miejsce pracy, ale również edukacji. Tutaj znajdują się najlepsze uczelnie. Jednak nas – turystów z pewnością skusi oferta wielu muzeów, w tym: Muzeum Sztuki, Muzeum Nielegalnej Emigracji i wiele innych.

Trochę Zabawy

Tel Aviv

Myśląc o beztroskiej zabawie każdy ma na myśli Tel Awiw. To miasto, w którym po zwiedzaniu oferuje wiele atrakcji głównie wieczorami. Przez wielu okrzyknięte następcą Ibizy. W dzień można opalać się na plaży, by wieczorem udać się do jednego z tysiąca klubów. Jak widać Izrael to państwo, które nastawia się nie tylko na turystów, którzy chcą obejrzeć religijne zabytki. To państwo, które oferuje o wiele więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *