2Travel.pl / Warto zwiedzić / Gdzie najlepiej jechać na narty?

Gdzie najlepiej jechać na narty?

  • by

Narciarstwo jest z roku na rok coraz popularniejszym sportem w Polsce, coraz więcej naszych rodaków decyduje się na urlop zimą, aby poddać się śnieżnemu szaleństwu.

Tradycyjne Podhale i Zakopane

Warto przejrzeć obecną infrastrukturę wyciągów narciarskich w naszych kraju, ponieważ Zakopane i pobliskie miejscowości nie są już najciekawszymi opcjami spędzania zimowych wakacji w Polsce. W regionie Podhala największą renomą cieszy się Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Jest to dobre miejsce dla rodzin i osób początkujących, ale również niezwykle cierpliwych – w sezonie czas oczekiwania na wjazd koleją krzesełkową do góry może znacznie zniechęcić wczasy. Ośrodek jednak przygotowany jest bardzo dobrze, na pełnym profesjonalizmie używając podobnych narzędzi konserwujących co w Europie Zachodniej. W rejonie Zakopanego wyróżnia się oczywiście także ośrodek narciarski na Kasprowym Wierchu, który przeznaczony jest raczej dla osób obeznanych z jazdą na nartach, które pragną w swoim życiu doświadczyć odrobiny adrenaliny.

A co tam w Beskidach?

Od zeszłej zimy na pierwsze miejsce wśród polskich ośrodków zimowych wysuwa się powoli Szczyrk w Beskidzie Śląskim. Co prawda góry, w których położona jest ta malownicza miejscowość znacznie odbiegają wysokością od Tatr, ostatnie inwestycje pozwoli otworzyć w tym beskidzkim miasteczku wielki ośrodek liczący sobie najwięcej tras w Polsce oraz kilka kolejek krzesełkowych na trasach o różnym poziomie trudności. Efekt ten został osiągnięty dzięki potężnemu inwestorowi ze Słowacji, który oczekuje, że polski projekt w najbliższych latach zwróci mu się z nadwyżką. W Szczyrku otwarto również ciekawą architektonicznie kolej gondolową. Całość położona jest na stokach Skrzycznego, który w najwyższym punkcie wznosi się na wysokość 1257 m.n.p.m. Jeżeli chodzi o beskidzkie okolice na mapie ośrodków narciarskich trzyma się mocno Korbielów. Trasy nie są tam tak nowoczesne jak w Szczyrku, ale na stokach Pilska (1557 m.n.p.m.) powstał ciekawy kompleks, do którego rokrocznie przybywa wiele spragnionych prawdziwej zimy narciarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *