2Travel.pl / Warto zwiedzić / Co warto zobaczyć we Lwowie?

Co warto zobaczyć we Lwowie?

  • by

Z historią, sięgającą 1240 roku, Lwów można porównać do skansenu, który nigdy nie przestaje zadziwiać odwiedzających. Budynki i pomniki z subtelnymi akcentami, liczne muzea i przytulne, zabytkowe dziedzińce są prawdziwymi arcydziełami architektury.

Poznaj rynek

Rynek, położony na skrzyżowaniu ośmiu tętniących życiem ulic, jest najbardziej popularnym miejscem zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Jest nasycony duchem historii, wybrukowany kostką brukową. Znajdują się na nim wykwintne budynki i wyrafinowane zabytkowe rzeźby. Na środku rynku znajduje się Ratusz – siedziba władz lokalnych i piękny punkt widokowy w mieście.

Zobacz piękny widok

Ratusz we Lwowie – najwyższy budynek na Ukrainie – liczy 65 metrów. Ten zabytek architektury znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Budynek jest obecnie zajęty przez władze lokalne, ale jest także otwarty dla publiczności, przynajmniej tej, która chce się wspiąć na samą górę. Można z tarasu widokowego  można podziwiać wspaniałą panoramę starożytnego miasta. W Ratuszu znajduje się zegar miejski, którego mieszkańcy nadal używają, aby sprawdzić dokładny czas, dzięki mechanizmowi, który działa od wieków.

Wysoki Zamek

Obowiązkiem wycieczki we Lwowie jest wspinaczka na Wysoki Zamek. Nie spodziewajmy się jednak starożytnych fortyfikacji. Dzisiaj jest to po prostu zwodnicza nazwa ruin. Minęły już cztery stulecia, odkąd zamek został zniszczony przez szwedzkie wojska. Widok jest naprawdę zachwycający. Zamek znajduje się na górze, 413 m n.p.m.

Pałac Potockich

Piękny pałac w stylu klasycyzmu powstał w XIX wieku na polecenie hrabiego Potockiego. Dekoracje wnętrz w stylu Ludwika XVI, stiuk, złocenie, kolorowy marmur są cechami charakterystycznymi. Na szczególną uwagę zasługuje piękno sali lustrzanej, w której odbywają się różne uroczystości, koncerty i wystawy sztuki. Niedawno Pałac został przekształcony w Lwowską Galerię Sztuki, w której można podziwiać obrazy europejskich artystów.

Na prawdę warto zobaczyć to niezwykłe miasto.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *