2Travel.pl / Poradniki / Co warto wiedzieć przed podróżą samolotem?

Co warto wiedzieć przed podróżą samolotem?

  • by

 Jak się przygotować do lotu

Lot samolotem jest jednym z najbezpieczniejszych form podróżowania. Dzięki niemu możemy w dość szybkim czasie znaleźć się w odległych zakątkach świata. Aby nasz rejs oraz towarzyszące mu formalności przebiegały sprawnie, warto zapoznać się z kilkoma informacjami.

   Przed lotem  

   W przypadku większości lotów trzeba stawić się na lotnisku ok.2-3 godzin przed odlotem. Jest to związane z odprawą bagażową oraz paszportową, której podlegają wszyscy podróżujący. Aby formalności przebiegały sprawnie warto naszykować sobie wszystkie niezbędne dokumenty i paszporty tak, aby były one pod ręką i można je było pokazać w danej chwili. Na pokład warto zabrać ze sobą nieco cieplejsze ubrania, np. bluzę z długim rękawem, ponieważ bywa w nich zimno, a koce do przykrycia nie są rozdawane podczas każdego rejsu. Dodatkowo nasz ubiór powinien być wygodny. W trakcie odprawy przechodzi się przez bramki wykrywające metal, w związku z czym nie jest wskazane ubieranie na siebie zbyt dużej ilości biżuterii czy tego typu ozdób.

   Bagaż główny i podręczny 

   Bagaż jest nieodłącznym elementem każdej podróży. Aby uniknąć płacenia za nadbagaż, warto zapoznać się z maksymalną wagą jaką może mieć nasza walizka czy torba, umożliwi to także roztropne dobieranie rzeczy niezbędnych w podróży. Bagaż podręczny jest bagażem, który zabieramy ze sobą na pokład samolotu. Obowiązują co do niego specjalne wymagania, nie mogą się w nim znaleźć m.in. ostre, metalowe przedmioty czy płyny powyżej określonej objętości. Aby umilić sobie czas spędzony w samolocie, warto zabrać ze sobą słuchawki, dmuchaną poduszkę na ramiona, który sprawdzi się podczas drzemki. Można także zaopatrzyć się w krem nawilżający czy krople do oczu. W czasie startu i lądowania jest duże przeciążenie, przez co jesteśmy narażeni na np. zatkane uszy. jednym ze sposobów, aby złagodzić tego typu niedogodności jest żucie gumy.

   Zakupy na pokładzie

   W trakcie lotu jest także możliwość kupienia nie tylko przekąsek czy napojów, ale i wielu innych artykułów, takich jak biżuteria, perfumy czy kosmetyki. Ich ceny są atrakcyjniejsze w porównaniu do tych w sklepach stacjonarnych, warto więc zabrać ze sobą nieco gotówki czy kartę, by w razie potrzeby móc kupić sobie upatrzone drobiazgi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *