2Travel.pl / Warto zwiedzić / Co można robić w Marmaris

Co można robić w Marmaris

  • by
Marmaris Turcja Port

Marmaris to piękny wakacyjny kurort oferujący dużo rozrywki oraz wycieczek dla osób w każdym wieku.

Większość z nas z trudem nadąża i odnajduje się w dzisiejszym świecie. Jesteśmy zestresowani, spięci, gonimy za pieniądzem, spłacamy raty, biegamy, załatwiamy. Ale każdy z nas potrzebuje się na chwilę zresetować, podładować baterie, by ruszyć dalej. Nie ma to jak wakacje. Zmiana klimatu, otoczenia, zwolnienie tempa, i przerzucenie się chociażby na tydzień na spokojniejszy rytm. Choć Marmaris w sezonie letnim tętni życiem i jest zatłoczone, nie zanika poczucie relaksu, odprężenia i wakacyjnego rozleniwienia.

Marmaris leczy duszę.

Tak, którz z nas nie poleżałby na leżaku, w cieniu, albo na słońcu, wygrzewając umęczone kości. Którz nie chciałby poczytać w spokoju gazety, albo dobrej książki, oderwać się na trochę od własnych problemów. Kto powie, że “ ja nie”, może będzie chętny na wakacyjne wariacje i szaleństwa – aktywny wypoczynek, sport, zabawa, albo nocne szaleństwa na parkiecie. Każdy spragniony wakacyjnych wrażeń znajdzie tu coś dla siebie. Każdy, nie zależnie od wieku i preferencji.

Spacerniak w Marmaris Turcja. Piękna i długa promenada w kurorcie zapewnia nie tylko rozrywkę nogom, przejdą się, rozchodzą, mogą pobiegać, pojeździć rowerem, ale także skorzysta na tym nasz zmęczony umysł. Długie spacery, jak wiemy, służą relaksowi, głębokim przemyśleniom, kto wie, może nawet przyjdzie nam do głowy jakiś genialny pomysł! Sceneria ośrodka sprzyja przyjemnym przechadzkom. Imponujące wzgórza zdają sie wyrastać z morza, bogata roślinność jest niewątpliwą ozdobą Marmaris, a płynące po morzu statki i łodzie każą nam gonić za sobą wzrokiem. Relaks, relaks, czysty relaks.

Jako że Marmaris to turecki kurort, nie zabraknie tu również tradycyjnego Hamamu, czyli Łaźni Tureckiej. Po uspakajającym spacerze, czas na pieszczoty w hamamie. Pozwól wyszorować się I namydlić, pozwól by wszystkie troski spłynęły z Ciebie wraz z wodą i mydlinami. Wymasuj zbolałe mięśnie, daj się ponieść gorącej, bańkowo-mydlanej rozkoszy kąpieli. Wypoć wszystkie brudy z organizmu i wróć do domu odświeżony, ożywiony i wypoczęty.

Kiedy już się zregenerujesz, przyjdzie czas na ucztę dla umysłu, szczególnie tego żądnego wiedzy i rozrywek. Zabierz się z nami do Efezu, Pamukkale, dowiedz się czegoś więcej o zamierzchłych czasach, oceń wspaniałość pozostałości antyku. Sprawdź jak żyją wyspiarze na greckiej Rodos, przyjrzyj się imponującym, kutym w skałach likijskim grobowcom, szukaj żółwia na Dalyanie, albo zabaw się na całego, wybierając się na Jeepy, quady, konne przejażdżki, lub szalejąc jak dzieciak w parku wodnym. Możliwości jest wiele i każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Masz zatem rozrywkę na cały dzień. Wieczorem możesz iść spać do ciepłego łóżeczka, albo…odstawić się na medal i ruszyć w tango na miasto. I tu też Marmaris nie zawiedzie. Kluby, dyskoteki, puby, bary, kawiarnie, restauracje, a i ulice pełne ludzi. Można też zostać w hotelowym lobby, tam często też zapewnione są zabawy, tańce, czy pokazy. Wielu turystów, w ramach poznania kultury Anatolii, wybiera się na Noc Turecką, by bawiąc się oglądać taneczne występy.

Miasteczko wieczorem jest pięknie oświetlone, można więc także pospacerować po kolacji i zaczerpnąć świeżego powietrza przed snem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *