2Travel.pl / Poradniki / Chiński fast food

Chiński fast food

Fast food chiny

W dzisiejszych czasach chętnie i często sięgamy po nasze fast foody. W końcu kto z nas nie ma czasem ochoty na zapiekankę czy kebaba, które sprzedawane przy ulicy są dostępne dla każdego z nas. Dla nas to smaczne i często tanie jedzenie. Nieco inaczej jest w Chinach.

Co prawda kuchnia chińska większości z nas kojarzy się dobrze. Lubimy zamawiać również szybkie jedzenie w chińskich restauracjach i sami je robimy także w domu, ale chiński fast food znacząco różni się on naszego. Jadąc do Chin i wstępując do jednej z wielu chińskich knajpek możemy zauważyć jak celebruje się tam posiłki, zacząwszy od jego przygotowania po degustacji. My, Europejczycy lubimy patrzeć jak chińscy mistrzowie kuchni przygotowują potrawy, najczęściej na bazie ryżu, umiejętnie gotując je w wokach (głębokich patelniach).

Samosa_salad

Uczta składa się z przystawki, dania głównego oraz deseru. Jemy oczywiście pałeczkami, choć często mamy również możliwość dostępu do sztućców. Tak powinna wyglądać nasz wyprawa kulinarna w Chinach. Jednak prawdziwa uczta kulinarna czeka na nas na ulicach. To co musimy odwiedzić to nocny market Donghuamen. Tam właśnie poczujemy prawdziwy smak chińskiego fast fooda. Zapomnijmy, że zobaczymy tam choć nieco podobne dania serwowane u nas. Wszystko jednak zaczyna się nieco jak u nas. Wieczorem stragany są otwierane. Z daleka widzimy pięknie podświetlone przekąski, które czekają na pierwszych chętnych. Podchodząc coraz bliżej do owych stoisk nasila się naprawdę ciekawy zapach, który tylko zachęca nas do jedzenia. Dopiero jednak kiedy przybliżymy się do owych straganów widzimy dlaczego inny turyści tylko je oglądają i przechodzą dalej. To co od razu rzuca nam się w oczy to dość dziwne i naprawdę obrzydliwe robaki, gady i płazy, które rozciągnięte i smażone są na długich patyczkach.

Zagłębiając się w szczegóły możemy jako fast fooda zakupić sobie skorpiona, chrabąszcza, jaszczurki, karaluchy i jeszcze wiele innych podobnych. Chętnych nie jest dużo. Ale warto wspomnieć o innych chińskich fast foodach jak pierogi, które Chińczycy robią wręcz rewelacyjnie i należy je spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *