2Travel.pl / Pozostałe / Albania – kraj (nie)turystyczny?

Albania – kraj (nie)turystyczny?

Brzeg Morza w Sarande - Albania

Planując swoje wyjazdy wakacyjny często myślimy wcześniej obranymi już schematami. Jeśli jesteśmy fanami jednego miejsca to oczywiście nie jest w tym nic złego. Co innego jeśli jesteśmy otwarci na nowe kierunki i szukamy nowych miejsc. Jednym z nich bez wątpienia jest Albania. Przez wielu z nas to kraj, którego w ogóle nie bierzemy pod uwagę. Ale dlaczego? Ponieważ znów uruchamiają się nasze schematy. Uważamy, że to kraj zacofany, a nawet niebezpieczny. Nic bardziej mylnego. Albania to faktycznie nieduże państwo, które mimo wszystko ma dostęp do morza. To jednak nic w porównaniu do tego, że większość tego państwa pokrywają góry. Dlatego też jest to idealne miejsce dla osób, które kochają piesze wędrówki.

Dlaczego Albania ma tak niechlubną opinię?

Z pewnością duża w tym zasługa Envera Hodża. Przez ponad 40 lat rządził on Albanią. W tym czasie było to państwo, które nie potrzebowało pomocy innych, stąd stało się niejako zamknięte. Uważa się również, że to co zobaczymy dziś w Albanii zostało ukształtowane właśnie przez Hodża. Mowa tu przede wszystkim o bunkrach czy zniszczonych budynkach.

Dziś Albania otwiera się na turystów.

To co warto tu zobaczyć to twierdza Skanderbega – bohatera. Znajduje się ona w mieście o nazwie Kruje. Kolejnymi ciekawymi miastami są Gjirokaster i Berat. Łączy je to, że znajdują się tam zabytki wpisane na listę UNESCO. Znajdziemy w nich ciekawą zabudowę, a to wszystko na tle oczywiście gór. Jeśli jednak interesujemy się historią Imperium Osmańskiego to powinniśmy zwiedzić Korce. To właśnie tutaj znajduje się ciekawa zabudowa z tamtych czasów. Jeśli jednak zamierzamy po prostu odpocząć warto wybrać Vlore.

albania durres

Znajdują się tu plaże, restauracje i inne rozrywki niezbędne podczas wakacyjnego urlopu. To oczywiście nie wszystko co proponuje nam Albania. Choć trzeba znów wspomnieć, że to kraj idealny dla ludzi, którzy lubią piesze wycieczki i piękne widoki. Stąd też państwo to zasługuje na naszą uwagę, tym bardziej, że możemy poczuć tam prawdziwy klimat orientalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *