Zamek w Niemodlinie ZAPRASZA

Zamek w Niemodlinie ZAPRASZA
Zamek w Niemodlinie to jeden z najstarszych i największych zamków na opolszczyźnie. Jego początki datuje się na przełom XIII i XIV wieku. Początkowo właścicielami zamku byli książęta niemodlińscy, opolscy i strzeleccy. Zamek był wielokrotnie burzony, ulegał odbudowom i przebudowom wraz z nadejściem nowych właścicieli. Związanych jest z nim wiele legend i ciekawych historii. Na przestrzeni 700 lat jego mury wiele widziały i niejedno słyszały. Niektórzy mówią, ze widzieli białą damę, która przechadza się po zamku. nOd lipca 2015 zamek ponownie został otwarty dla zwiedzających po wielu latach zapomnienia. Otworzono salę tortur średniowiecznych. nZachęcamy do odwiedzin zamku, gdyż nie można pominąć tak ciekawego, z punktu widzenia historii i architektury zabytku.


Lokalizacja firmy na mapie:

Dane szczegółowe niemodlinzamek.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj swój wpis - skopiuj poniższy kod niemodlinzamek.pl:

Zamek w Niemodlinie ZAPRASZA

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 15 Odwiedziny googlebot 36 .

Inne ciekawe wpisy o podobnej tematyce:

 • Atrakcje turystyczne w Polsce

  Atrakcje turystyczne w Polsce »

  Na portalu przedstawiam Ciekawe miejsca w Polsce, które sam odwiedziłem i rekomenduję innym turystom do zobaczenia. Każdą atrakcję opisuję, dodaję wybrane zdjęcia i porady ułatwiające dojazd czy też dojście do obiektu. Dlatego, że sam podróżuję z dziećmi oceniam wszystkie miejsca pod kątem możliwości och zwiedzani... szczegóły wpisu »

  Dodano w dniu: 01 01 1970

 • Gdzie na wakacje?

  Gdzie na wakacje? »

  Nie masz pomysłu na to gdzie pojechać na wakacje? Zapraszamy do naszego serwisu turystycznego, na którym prezentujemy relacje z odbytych przez nas wycieczek. Jesteśmy pasjonatami górskich wycieczek, ale nie tylko. Na stronie można znaleźć opisy miejscowości nadmorskich oraz jezior. Jeśli dzielisz nasza pasję to na... szczegóły wpisu »

  Dodano w dniu: 01 01 1970

 • Cieplice.net - Aktualności, Noclegi, Gastronomia, Kamery Online

  Cieplice.net - Aktualności, Noclegi, Gastronomia, Kamery Online »

  Historia powstania Cieplic Zdroju - dzielnicy Jeleniej Góry.Okoliczności osadnictwa w rejonie Cieplic i Jeleniej Góry sięgają daleko w mroki średniowiecza. Istnieją hipotezy, że o płynących tutaj ciepłych źródłach mogło wiedzieć słowiańskie plemię Bobrzan. Tutejsze legendy jednak wskazują księcia Śląskiego Bolesła... szczegóły wpisu »

  Dodano w dniu: 01 01 1970