Zamek w Niemodlinie ZAPRASZA

Zamek w Niemodlinie ZAPRASZA
Zamek w Niemodlinie to jeden z najstarszych i największych zamków na opolszczyźnie. Jego początki datuje się na przełom XIII i XIV wieku. Początkowo właścicielami zamku byli książęta niemodlińscy, opolscy i strzeleccy. Zamek był wielokrotnie burzony, ulegał odbudowom i przebudowom wraz z nadejściem nowych właścicieli. Związanych jest z nim wiele legend i ciekawych historii. Na przestrzeni 700 lat jego mury wiele widziały i niejedno słyszały. Niektórzy mówią, ze widzieli białą damę, która przechadza się po zamku. nOd lipca 2015 zamek ponownie został otwarty dla zwiedzających po wielu latach zapomnienia. Otworzono salę tortur średniowiecznych. nZachęcamy do odwiedzin zamku, gdyż nie można pominąć tak ciekawego, z punktu widzenia historii i architektury zabytku.


Lokalizacja firmy na mapie:

Dane szczegółowe niemodlinzamek.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj swój wpis - skopiuj poniższy kod niemodlinzamek.pl:

Zamek w Niemodlinie ZAPRASZA

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 15 Odwiedziny googlebot 36 .

Inne ciekawe wpisy o podobnej tematyce:

 • Biuro Przewodnickie WROCEK

  Biuro Przewodnickie WROCEK »

  Biuro oferuje usługi przewodnickie po Wrocławiu, Dolnym Śląsku, Pradze i Dreźnie oraz kompleksową organizację pobytu na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. rezerwujemy noclegi i posiłki oraz wstępy do zwiedzanych obiektów. Układamy dla Państwa program pobytu dostosowany do oczekiwań i potrzeb turystów. Cechuje nas... szczegóły wpisu »

  Dodano w dniu: 01 01 1970

 • Przewodnik po Wrocławiu

  Przewodnik po Wrocławiu »

  Jestem licencjonowanym przewodnikiem i pilotem wycieczek. Oferuję Państwu wycieczki po Wrocławiu w języku polskim, włoskim, angielskim i francuskim. W razie potrzeby, jestem w stanie umożliwić skontaktowanie się z przewodnikiem oprowadzającym w języku niemieckim lub hiszpańskim. Wrocław jest jednym z najstarszych ... szczegóły wpisu »

  Dodano w dniu: 01 01 1970

 • Tam i z powrotem - przewodnik po Polsce i Europie

  Tam i z powrotem - przewodnik po Polsce i Europie »

  Tam i z powrotem to internetowy przewodnik turystyczny w którym znajdziesz informacje na temat cen biletów wstępu, godzin otwarcia obiektu, jak dojechać do danego miejsca, przeczytasz opis miejsca i dowiesz się czy warto je odwiedzić, zobaczysz ciekawe i prawdziwe zdjęcia, poznasz opinie tych którzy już tam byli, ... szczegóły wpisu »

  Dodano w dniu: 01 01 1970