Zamek w Niemodlinie ZAPRASZA

Zamek w Niemodlinie ZAPRASZA
Zamek w Niemodlinie to jeden z najstarszych i największych zamków na opolszczyźnie. Jego początki datuje się na przełom XIII i XIV wieku. Początkowo właścicielami zamku byli książęta niemodlińscy, opolscy i strzeleccy. Zamek był wielokrotnie burzony, ulegał odbudowom i przebudowom wraz z nadejściem nowych właścicieli. Związanych jest z nim wiele legend i ciekawych historii. Na przestrzeni 700 lat jego mury wiele widziały i niejedno słyszały. Niektórzy mówią, ze widzieli białą damę, która przechadza się po zamku. nOd lipca 2015 zamek ponownie został otwarty dla zwiedzających po wielu latach zapomnienia. Otworzono salę tortur średniowiecznych. nZachęcamy do odwiedzin zamku, gdyż nie można pominąć tak ciekawego, z punktu widzenia historii i architektury zabytku.


Lokalizacja firmy na mapie:

Dane szczegółowe niemodlinzamek.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj swój wpis - skopiuj poniższy kod niemodlinzamek.pl:

Zamek w Niemodlinie ZAPRASZA

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 15 Odwiedziny googlebot 36 .

Inne ciekawe wpisy o podobnej tematyce:

 • Atrakcje turystyczne w Polsce

  Atrakcje turystyczne w Polsce »

  Na portalu przedstawiam Ciekawe miejsca w Polsce, które sam odwiedziłem i rekomenduję innym turystom do zobaczenia. Każdą atrakcję opisuję, dodaję wybrane zdjęcia i porady ułatwiające dojazd czy też dojście do obiektu. Dlatego, że sam podróżuję z dziećmi oceniam wszystkie miejsca pod kątem możliwości och zwiedzani... szczegóły wpisu »

  Dodano w dniu: 01 01 1970

 • Przewodnik po Wrocławiu

  Przewodnik po Wrocławiu »

  Jestem licencjonowanym przewodnikiem i pilotem wycieczek. Oferuję Państwu wycieczki po Wrocławiu w języku polskim, włoskim, angielskim i francuskim. W razie potrzeby, jestem w stanie umożliwić skontaktowanie się z przewodnikiem oprowadzającym w języku niemieckim lub hiszpańskim. Wrocław jest jednym z najstarszych ... szczegóły wpisu »

  Dodano w dniu: 01 01 1970

 • Tam i z powrotem - przewodnik po Polsce i Europie

  Tam i z powrotem - przewodnik po Polsce i Europie »

  Tam i z powrotem to internetowy przewodnik turystyczny w którym znajdziesz informacje na temat cen biletów wstępu, godzin otwarcia obiektu, jak dojechać do danego miejsca, przeczytasz opis miejsca i dowiesz się czy warto je odwiedzić, zobaczysz ciekawe i prawdziwe zdjęcia, poznasz opinie tych którzy już tam byli, ... szczegóły wpisu »

  Dodano w dniu: 01 01 1970