Park Zamków Jurajskich

Park Zamków Jurajskich
Szukasz miejsca na miłe spędzenie wolnego czasu z rodziną? Znudziły Cię już miejsca, w których spędzałeś wolny czas? Jeśli TAK, to mamy dla Ciebie interesującą propozycję!

Nie wiemy czy zdajesz sobie sprawę z tego, iż między dwoma sąsiadującymi województwami małopolskim i śląskim rozciąga się jedyna w swoim rodzaju kraina - Jura Krakowsko Częstochowska. W miejscu tym, oprócz ślicznego ukształtowania terenu, znajdziesz nieskończone ilości jaskiń, kanionów, urwisk, urozmaiconych skał wapiennych oraz skałek wspinaczkowych. Największym jednak skarbem tych ziem są piękne i tajemnicze zamki jurajskie, które porozsypywane są na Jurze od Krakowa, aż Częstochowę!

By zobaczyć wszystkie zamki, potrzeba co najmniej 2,3, dni jednak teraz mamy dla Ciebie zaskakującą informacje. Obecnie możesz je zobaczyć w ciągu 1 dnia! Nie do wiary? A jednak, wszystko to możliwe jest dzięki pierwszemu w Polsce miejscu, gdzie turyści będą mogli zobaczyć legendarne Orle Gniazda. Miejscem tym jest... Park Miniatur! Przyjeżdżając do niego, zobaczysz na własne oczy miniatury 16 zamków warownych. Pokusa jest tym mocniejsza, gdyż wszystkie zamki w Parku Miniatur zostały przygotowane na kształt zamków z czasów ich największej świetności - średniowiecza.

Park możesz zwiedzać od kwietnia do połowy listopada, a znajdziesz go w samym centrum jurajskiego szlaku, w małej miejscowości Ogrodzieniec. Znasz tą nazwę? Na pewno, znajduje się tu bowiem najlepiej zachowany Zamek Jurajskich, który położony jest na wysokich wapiennych skałach... Nie wiele osób wie, że ów zamek za czasów swej świetności dorównywał przepychem i potęgą samemu Zamkowi Wawelskiego w Krakowie!


Lokalizacja firmy na mapie:

Dane szczegółowe www.park-ogrodzieniec.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj swój wpis - skopiuj poniższy kod www.park-ogrodzieniec.pl:

Park Zamków Jurajskich

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 63 Odwiedziny netsprint 3 Odwiedziny msnbot 5 Odwiedziny googlebot 455 .

Inne ciekawe wpisy o podobnej tematyce:

 • Wakacje nad morzem z nurkowaniem

  Wakacje nad morzem z nurkowaniem »

  Jako centrum nurkowe Expedition Dive Team zorganizujemy dla Państwa cały pobyt, od zakwaterowania poprzez wyżywienie, na nurkowaniach i innych atrakcjach kończąc.
  Władyslawowo dla nurków to doskonałe miejsce wypadowe do eksploracji wraków Morza Bałtyckiego, Zatoki Gdańskiej i Zatoki Puckiej jak i nurkowania ... szczegóły wpisu »

  Dodano w dniu: 01 01 1970

 • Przystań nad Wartą - Działoszyn

  Przystań nad Wartą - Działoszyn »

  Centralny Ośrodek Turystyczny w Działoszynie (woj. łódzkie) oferuje:- hotel- przystań kajakową- restaurację TawernaGłówną atrakcją jest tutaj rzeka Warta i jej piękne okolice. To miejsce w sam raz na urlop, imprezy integracyjne, itp.Interesujące jest to, że w niedalekiej okolicy znajduje się Załęczański Park Krajo... szczegóły wpisu »

  Dodano w dniu: 01 01 1970

 • Przewodnik po Kielcach

  Przewodnik po Kielcach »

  Przewodnik miejski po Kielcach oferuje usługi przewodnickie na terenie miasta oraz całego województwa Świętokrzyskiego. W Kielcach warto zobaczyć zabytkowy rynek, Ulice Sienkiewicza z historycznymi kamienicami, pałac Biskupów Krakowskich oraz kościół Garnizonowy. Wśród ciekawostek geologicznych szczególne atrakcyj... szczegóły wpisu »

  Dodano w dniu: 01 01 1970