Egipt Last Minute – wakacje, plaża, piramidy w dobrej cenie

Wakacje to gorący okres nie tylko ze względu na żar, który leje się z nieba. To przede wszystkim czas wzmożonego planowania urlopów. A planowanie urlopu wiąże się z kolei często ze skrupulatnym opracowywaniem strategii logistycznych, których celem jest zorganizowanie efektywnego wypoczynku przy minimalnym nakładzie środków. Bywa i tak, że pozostawiamy decyzję o wyjeździe na ostatnią chwilę i potem musimy gorączkowo głowić się nad tym, jak w krótkim czasie znaleźć lądowe lub powietrzne połączenie komunikacyjne, oraz komfortowe zakwaterowanie w interesującym nas zakątku świata. Na szczęście dla wszystkich, którzy odpowiednio wcześnie nie zarezerwowali wyjazdu w żadnym z biur podróży, istnieją oferty last minute, charakteryzujące się wyjątkowo konkurencyjnymi cenami. Wybierając taką właśnie propozycję z ostatniej chwili, można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

(więcej…)

Podróż po Polsce- co trzeba zobaczyć?

Co trzeba zobaczyć mieszkając w Polsce

Polska jest krajem niedocenianym, jeśli chodzi o ilość atrakcji turystycznych, wiele osób wybiera więc wakacje poza granicami kraju, licząc na ciekawe wycieczki, piękne krajobrazy i dobre jedzenie. Zapominają natomiast o największej zalecie Polski – jej różnorodności! Mamy we własnym kraju jednocześnie dostęp do morza, nadmorskich kurortów, czy też pięknych, dzikich plaż, ale wystarczy pojechać na południe, by cieszyć się górskimi szczytami spiczastych, surowych Tatr czy łagodniejszych Bieszczad; mamy nowoczesne centra nauki czy muzea, ale też zapomniane wioski, gdzie żyje się tak, jakby się czas zatrzymał; mamy jeziora, lasy, torfowiska i szerokie połacie nizin, mamy kulturę i folklor różniące się zależnie od regionu, mamy nawet niemal odmienne języki, a wszystko to bez przekraczania granicy. Może więc warto skorzystać z tego dobrodziejstwa?

Podróż po Polsce – góry czy morze?

Znajdzie się coś dla miłośników jednego i drugiego. Będąc w rejonach górskich, warto odwiedzić jeden z licznych parków krajobrazowych, jak Park Krajobrazowy Góry Opawskie. Oferuje to nam możliwość podziwiania krajobrazów praktycznie nieprzekształconych przez człowieka, a przez to unikatowych dla danego miejsca. Ciekawą rozrywką jest natomiast poruszanie się Szlakiem Orlich Gniazd, łączącym Kraków z Częstochową, gdzie możemy jednocześnie korzystać z natury, odwiedzić takie miejsca jak Ojcowski Park Narodowy (który jest najmniejszym parkiem narodowym w Polsce), ale też dowiedzieć się czegoś o historii, gdyż na szlaku tym leżą liczne ruiny zamków i budowli historycznych z różnych okresów.

Nad morzem natomiast nie można ominąć takich atrakcji jak molo w Sopocie czy któraś z licznych latarni morskich, na przykład w Kołobrzegu. Popularnymi atrakcjami są także oceanaria, na szczególną uwagę zasługuje to w Gdyni. A będąc już w Gdyni, warto również odwiedzić statek-muzeum „Dar Pomorza” czy okręt-muzeum ORP „Błyskawica”.

Miejsca zapomniane

Wśród atrakcji dla tych, którzy nie mają ochoty na wakacje w tłumie ludzi, znajdują się liczne miejsca niemal zapomniane. Być może warto rozważyć ucieczkę z zatłoczonego Krakowa do znajdującej się ledwie kilkadziesiąt kilometrów dalej wsi Lanckorona słynącej z Festiwalu Aniołów, a jeśli nie bawią nas pełne ludzi plaże w Mielnie, wsiadajmy w auto i jeźdźmy do Dąbków, by stamtąd urządzić sobie wycieczkę rowerową do maleńkiej nadmorskiej wsi Dąbkowice.

Kreta – najlepsze atrakcje

Kreta w dwa tygodnie

Kreta to największa z greckich wysp. Otoczona Morzem Śródziemnym oferuje wszystko to, czego można oczekiwać od prawdziwego raju na Ziemi. Co trzeba zobaczyć? Najlepiej zarezerwować hotel na nie mniej niż dwa tygodnie, bo jest co oglądać. Zapraszam do zapoznania się z dziesięcioma propozycjami! Kolejność przypadkowa.

Plaże

Stefanou (Seitan Limania). Położona nieopodal lotniska w Chanii u stóp klifu. Po zaparkowaniu samochodu na szczycie góry, warto zatrzymać się dłużej i podziwiać widok. Błękitne morze wcina się zygzakiem w głąb lodu. Po obu stronach fale rozbijają się o pionowe skały. Niespotykaną nigdzie indziej barwę nadają wodzie zawarte w skałach minerały. Sama plaża ma szerokość zaledwie kilkudziesięciu metrów, ale nie jest nazbyt zatłoczona, bo zejście do niej wymaga sporo sił i nieco odwagi. Wiedzie bowiem stromymi scieżkami wyłupanymi w skale.

Elafonisi. Jedna z najpiękniejszych plaż na świecie. Leży na zachodnim krańcu wyspy. Jest potężna, ma nieregularne kształty, skały i różowy piasek tworzą laguny. Woda jest przezroczysta i gorąca, do tego pełna kolorowych rybek. Naturalne baseny o powierzchni kilku boisk piłkarskich o głębokości od kostek do kolan, to idealne i bezpieczne miejsce dla dzieci. Nie zapomnijcie tylko o kremie z filtrem!

Wąwozy

Kourtaliotiko. Niesamowity wąwóz, korytem którego płynie rzeka. Pokonanie go wymaga zanurzenia się w wodzie, co jest niewątpliwie atrakcją. Koniec wąwozu, a zarazem ujście rzeki tworzy plażę Preveli. Jeden z jej brzegów umożliwia kąpiel w wodzie słodkiej, drugi w słonej!

Patsos. Położony w centralnej części wyspy. Pokonanie go daje mnóstwo satysfakcji. Na trasie ustawione są drabiny, drewniane mostki nad przepaścią, rozpięte są liny służące do pomagania sobie rekoma w czasie wspinaczki. Mija się wodospady i zalane wodą groty. Ciężko pokonać wąwóz suchą stopą. Warto pomyśleć o butach do chodzenia w wodzie.

Inne atrakcji

Park wodny Acquaplus. Opis zbędny. Park wodny na światowym poziomie. Zarówno dla umiejących i nie umiejących pływać. Dla rodzin z dziećmi absolutna konieczność. Bilety kupimy nieco taniej, jeśli zrobimy to przez Internet.

Aquaworld w Hersonissos. Niewielki, kameralny wręcz ogród zoologiczny. Mimo to zdecydowanie warty odwiedzin. Żółwie, węże, większe i mniejsze jaszczurki. Wszystkie zwierzęta można pogłaskać, nakarmić, część można nawet wziąć na ręce. Niezapomniane wrażenia!

Rzeki i jeziora

Jezioro Kournas. Piękne oczko wodne pośród gór, o średnicy około kilometra. Do dyspozycji plaża, gorąca, przezroczysta woda, rowery wodne. W jeziorze pływają piękne ryby i żółwie wodne, na trudno dostępnych brzegach mieszkają dzikie ptaki. Niesamowite miejsce.

Rzeka żółwi. Georgioupolis. Kilka kilometrów rzeki otwarte dla turystów. Dostęp kajakami lub rowerem wodnym. Chłodna, czysta woda o głębokości około dwóch metrów, jest tak krystaliczna, że daje niesamowite wrażenie unoszenia się w powietrzu. Dodatkowa atrakcja to liczne żółwie wodne i potężne ryby.

Miasta

Jeśli Grecja jest kolebką cywilizacji, to stolarz, który tę kolebkę ciosał, na pewno pochodził z Krety. Tutejsze miasta to rzadko spotykany gdzie indziej przegląd historii. Spośród dziesiątek miast na wyspie warto wybrać kilka i nie spiesząc się, pospacerować starymi jak Europa uliczkami. Obejrzeć zabytki, budowle, porty, twierdze, targowiska i świątynie. Szczególnie warte uwagi są Heraklion i Chania. Sprawę ułatwia fakt, że znajdują się tam miedzynarodowe porty lotnicze i to właśnie z tych miast możemy zacząć zwiedzanie wyspy.

Odwiedzając Kretę nie sposób ograniczyć się do opisanych wcześniej miejsc. Z rozmysłem pominięte zostały równie atrakcyjne lokacje. Ale kto nie słyszał wcześniej o lagunie Balos, wąwozie Samaria lub oceanarium pod Heraklionem?

Co warto zobaczyć we Lwowie?

Z historią, sięgającą 1240 roku, Lwów można porównać do skansenu, który nigdy nie przestaje zadziwiać odwiedzających. Budynki i pomniki z subtelnymi akcentami, liczne muzea i przytulne, zabytkowe dziedzińce są prawdziwymi arcydziełami architektury.

Poznaj rynek

Rynek, położony na skrzyżowaniu ośmiu tętniących życiem ulic, jest najbardziej popularnym miejscem zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Jest nasycony duchem historii, wybrukowany kostką brukową. Znajdują się na nim wykwintne budynki i wyrafinowane zabytkowe rzeźby. Na środku rynku znajduje się Ratusz – siedziba władz lokalnych i piękny punkt widokowy w mieście.

Zobacz piękny widok

Ratusz we Lwowie – najwyższy budynek na Ukrainie – liczy 65 metrów. Ten zabytek architektury znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Budynek jest obecnie zajęty przez władze lokalne, ale jest także otwarty dla publiczności, przynajmniej tej, która chce się wspiąć na samą górę. Można z tarasu widokowego  można podziwiać wspaniałą panoramę starożytnego miasta. W Ratuszu znajduje się zegar miejski, którego mieszkańcy nadal używają, aby sprawdzić dokładny czas, dzięki mechanizmowi, który działa od wieków.

Wysoki Zamek

Obowiązkiem wycieczki we Lwowie jest wspinaczka na Wysoki Zamek. Nie spodziewajmy się jednak starożytnych fortyfikacji. Dzisiaj jest to po prostu zwodnicza nazwa ruin. Minęły już cztery stulecia, odkąd zamek został zniszczony przez szwedzkie wojska. Widok jest naprawdę zachwycający. Zamek znajduje się na górze, 413 m n.p.m.

Pałac Potockich

Piękny pałac w stylu klasycyzmu powstał w XIX wieku na polecenie hrabiego Potockiego. Dekoracje wnętrz w stylu Ludwika XVI, stiuk, złocenie, kolorowy marmur są cechami charakterystycznymi. Na szczególną uwagę zasługuje piękno sali lustrzanej, w której odbywają się różne uroczystości, koncerty i wystawy sztuki. Niedawno Pałac został przekształcony w Lwowską Galerię Sztuki, w której można podziwiać obrazy europejskich artystów.

Na prawdę warto zobaczyć to niezwykłe miasto.

 

Od czego zacząć zwiedzanie Krakowa

Przyjeżdżając do Krakowa po raz pierwszy zapewne wiele osób od razu pędzi w okolice Wawelu, żeby zobaczyć słynny i historyczny Zamek Królewski. Owszem, ciężko polemizować ze stwierdzeniem, że jest to najważniejszy obiekt turystyczny w byłej stolicy Polski. Warto zastanowić się, czy nie lepiej zostawić wizytę na Wawelu jako dalszy punkt wycieczki, a zacząć od mniej popularnych, ale nadal znanych atrakcji miasta.

Krakowski Kazimierz

Dawna dzielnica żydowska, czyli słynny Kazimierz, to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na turystycznej mapie Krakowa. Przepiękne uliczki szczególnie warto odwiedzić wczesnym rankiem lub wieczorem, ponieważ wtedy prezentują się one najbardziej okazale. Dodatkowo poranna wizyta umożliwia zjedzenie pysznego śniadania w jednej z wielu dostępnych restauracji lub kawiarni.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Jest to niezbędny punkt wycieczki dla każdego pielgrzyma lub turysty ceniącego piękno sakralnych budowli. Znajduje się tu między innymi obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Sanktuarium cechuje się piękną budową architektoniczną oraz stanowi punkt docelowy wielu pielgrzymek.

Uniwersytet Jagielloński – muzeum

Uniwersytet Jagielloński znany jest jako najstarsza polska akademia, o której wspomina się w wielu źródłach historycznych na całym świecie. Muzeum znajduje się w słynnym budynku Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego zwiedzanie już samo w sobie jest ciekawą atrakcją turystyczną.

Muzeum Witrażu

Miejsce dla osób ceniących sztukę i piękne malowidła. Do muzeum szczególnie warto się wybrać w słoneczny dzień oraz o względnie wczesnej porze, żeby w jak najlepszych warunkach obejrzeć eksponaty.

Krakow Pinball Museum

Wizyta w muzeum automatów do gry w pinball to doskonała opcja dla osób, które lubią pochwalić się odwiedzeniem miejsc nietypowych. Muzeum zawiera pokaźną kolekcję maszyn, z których większość nie jest już używana w salonach z grami elektronicznymi. Wizyta w tym miejscu zapewne będzie nostalgiczna dla wielu osób, które spędziły dzieciństwo grając na automatach w Pinball.

Gdzie warto wybrać się w góry?

Urlop w górach

Polskie góry

Większość turystów twierdzi że tak naprawdę wypocząć w można jedynie w otoczeniu gór i natury. Bardzo znane są polskie Tatry czy Karpaty. Rysy czyli najwyższy szczyt Polski jest prawdziwym unikatem w temacie bogactwo flory. Znajdują się tam kilkadziesiąt gatunków roślin kwiatowych, oprócz tego występują tam liczne zwierzęta takie jak świstaki, kozice, kilka gatunków ptaków oraz  wiele owadów i mięczaków. 

Góry na świecie

Jeśli jednak chcemy wybrać się gdzieś dalej warto pomyśleć również o takich miejscach jak:

Chorwacja – gdzie woda Adriatyku znajduje się w otoczeniu gór, plaże są malownicze, woda krystalicznie czysta.

Norweskie góry kojarzą się głównie z fiordami i poszarpanymi wybrzeżami, ale to przyciąga rzeszę turystów.

Włochy – charakteryzują się stromymi skałami, które opadają do morza stromymi uliczkami, prowadzącymi przez wsie, a domki stoją nad urwiskami.  Robi to ogromne wrażenie i bardzo przyciąga zwiedzających.

Hiszpania i bardzo popularna Teneryfa. Turyści przyjeżdżają głównie dla morza, jednak Teneryfa może pochwalić się również wysokimi górami, gdyż najwyższy szczyt ma 3718 metrów nad poziomem morza. Oprócz tego atrakcją są ciekawe formacje skalne, a także wielokolorowe języki lawy. Plaże są w różnych kolorach. Mogą być żółte, szare lub brązowe.

Ukraina – Krym jest jedną z tańszych opcji spędzania czasu w górach, robiąc jednocześnie wielkie wrażenia. Na szczyt można wjechać kolejką linową lub wejść wytyczonymi ścieżkami.

Grecja – bardzo popularne są białe domki nad stromym urwiskiem. Skalista wyspa Santorini jest to wierzchołek zanurzonego w morzu wulkanu o czym nie każdy wie.

Mont Blanc czyli najwyższy szczyt Alp jest miejscem, który chcę zwiedzić każdy turysta. Co roku spędza tam wolny czas miliony turystów zachwycając się niezwykłym wyglądem gór.

Kaukaz –  łańcuch górski znajdujący się w południowo – zachodniej Azji. Jest to górotwór o skomplikowanej budowie geologicznej. Ciągle trwają tam procesy tektoniczne czego dowodem są liczne trzęsienia ziemi. Mimo to jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. 

Stolice Europy, które warto odwiedzić

Okres letnich wakacji to przede wszystkim czas podróży, na który zazwyczaj przygotowujemy się przez resztę roku. Dobrze jest więc wszystko sobie dokładnie zaplanować i zorganizować, byśmy z uśmiechem na twarzy wspominali udany wypoczynek. Jako pierwszy element na sporządzanym przez nas planie znajdzie się oczywiście miejsce, do którego zamierzamy się udać. Może to być trudny wybór, więc poniżej znajdziecie kilka ciekawych propozycji, choć ostateczny wybór zależy od Waszych osobistych preferencji. A więc jakie atrakcyjne stolice Europy warto zwiedzić?

Londyn, Wielka Brytania

Zacząć trzeba oczywiście od multikulturowego miasta, zwanego także stolicą całego świata. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Dla tych towarzyskich i poszukujących nowych znajomości niewątpliwie wielkim plusem będzie wielokulturowość, z którego słynie Londyn. Można poznać tu wiele ciekawych ludzi z różnych stron świata, przy okazji rozszerzając swoją wiedzę na temat kultur innych narodowości. Fani zakupów oraz zainteresowani modą znajdą swoje miejsce na popularnej na całym świecie Oxford Street. Dla typowych maniaków turystycznych obowiązkową opcją będzie Big Ben oraz Pałac Buckingham.

Paryż, Francja

Stolica mody oraz zakochanych. Perfekcyjne miejsce na romantyczną podróż, zwłaszcza jeśli chcemy świętować ważne wydarzenie ze swoją drugą połówką. Uliczki tego pięknego miasta są wyjątkowe oraz pełne uroku. Warto zwiedzić sławne z piosenki Joe Dassina Les Champs-Élysées, po polsku znane jako Aleje Pól Elizejskich. Obowiązkową pozycją każdego podróżnika będzie też Wieża Eiffla oraz katedra Notre Dame, która jest jedną z najbardziej popularnych katedr na całym świecie. Gdy dopadnie nas głód warto skosztować prawdziwych, francuskich croissantów wypełnionych pyszną czekoladą i poczuć klimat tego fantastycznego miejsca.

Rzym, Włochy

Tutaj z pewnością odnajdą się jak ryby w wodzie ci, którzy uwielbiają zabytki oraz historię. Miejsca takie jak starożytne Koloseum czy Panteon, z pewnością zrobią na Was ogromne wrażenie. Warto też zwiedzić słynną Bazylikę Świętego Piotra. Samo miasto ulokowane jest nad Morzem Śródziemnym, więc można odpocząć na plaży w blasku słońca lub gwiazd, gdy ogarnie nas zmęczenie po zwiedzaniu.

Gdzie najlepiej jechać na narty?

Narciarstwo jest z roku na rok coraz popularniejszym sportem w Polsce, coraz więcej naszych rodaków decyduje się na urlop zimą, aby poddać się śnieżnemu szaleństwu.

Tradycyjne Podhale i Zakopane

Warto przejrzeć obecną infrastrukturę wyciągów narciarskich w naszych kraju, ponieważ Zakopane i pobliskie miejscowości nie są już najciekawszymi opcjami spędzania zimowych wakacji w Polsce. W regionie Podhala największą renomą cieszy się Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Jest to dobre miejsce dla rodzin i osób początkujących, ale również niezwykle cierpliwych – w sezonie czas oczekiwania na wjazd koleją krzesełkową do góry może znacznie zniechęcić wczasy. Ośrodek jednak przygotowany jest bardzo dobrze, na pełnym profesjonalizmie używając podobnych narzędzi konserwujących co w Europie Zachodniej. W rejonie Zakopanego wyróżnia się oczywiście także ośrodek narciarski na Kasprowym Wierchu, który przeznaczony jest raczej dla osób obeznanych z jazdą na nartach, które pragną w swoim życiu doświadczyć odrobiny adrenaliny.

A co tam w Beskidach?

Od zeszłej zimy na pierwsze miejsce wśród polskich ośrodków zimowych wysuwa się powoli Szczyrk w Beskidzie Śląskim. Co prawda góry, w których położona jest ta malownicza miejscowość znacznie odbiegają wysokością od Tatr, ostatnie inwestycje pozwoli otworzyć w tym beskidzkim miasteczku wielki ośrodek liczący sobie najwięcej tras w Polsce oraz kilka kolejek krzesełkowych na trasach o różnym poziomie trudności. Efekt ten został osiągnięty dzięki potężnemu inwestorowi ze Słowacji, który oczekuje, że polski projekt w najbliższych latach zwróci mu się z nadwyżką. W Szczyrku otwarto również ciekawą architektonicznie kolej gondolową. Całość położona jest na stokach Skrzycznego, który w najwyższym punkcie wznosi się na wysokość 1257 m.n.p.m. Jeżeli chodzi o beskidzkie okolice na mapie ośrodków narciarskich trzyma się mocno Korbielów. Trasy nie są tam tak nowoczesne jak w Szczyrku, ale na stokach Pilska (1557 m.n.p.m.) powstał ciekawy kompleks, do którego rokrocznie przybywa wiele spragnionych prawdziwej zimy narciarzy.

Najlepsze spa w Polsce są na Dolnym Śląsku

SPA na Dolnym Śląsku:

Dolny Śląsk to piękny region Polski. Można w tym miejscu odpocząć wybornie, chodząc po górach, opalając się nad jeziorami, relaksując się na wiele sposobów. Atrakcją Dolnego Śląska są uzdrowiska, które oferują spa, czyli relaks wysokiej klasy i w dość dobrej cenie. Za weekend w spa płaci się co najmniej kilkaset złotych, ale w cenie są sauna, jacuzzi, masaże i tym podobne atrakcje. Spa oferują takie miejscowości, jak Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój, Świeradów Zdrój i wiele innych. Weekend spa to dobry pomysł, ale jeśli ktoś ma większą gotówkę to może spędzić nawet dwa tygodnie w spa. Jest to znakomite rozwiązanie dla niejednego klienta, ponieważ zapewnia wspaniały urlop. Atrakcji w hotelu spa nie brakuje – większość posiada bardzo dobry basen i szeroką gamę zabiegów pielęgnacyjnych. W cenie są smaczne posiłki, można zamawiać jedzenie do pokoju lub jadać w hotelowej restauracji. Warto zaplanować relaks w takim pięknym miejscu, ponieważ posiada ono wiele wyjątkowych rozwiązań dla amatorów relaksu wysokiej klasy.

 

Hotele spa posiadają cztery lub pięć gwiazdek, są ulokowane w zieleni, w ładnym otoczeniu. Całego dnia nikt nie spędza w spa, lecz czasami wybiera się na spacer czy górską wędrówkę. W miejscowościach uzdrowiskowych Dolnego Śląska oferowane są także wody lecznicze. One pozwalają zadbać o zdrowie. Trzeba je tylko pić przez dwa tygodnie lub nawet częściej. Odpoczynek w spa zdobył sobie popularność, ponieważ Polacy cenią relaks i dbają o własne zdrowie. W dobrym spa odpoczywa się wspaniale i wyjątkowo przyjemnie. Na pewno warto pomyśleć o miłym relaksie w spa, który daje to, czego oczekują turyści – relaks, miło spędzony czas i wyjątkowe chwile. Spa to nowinka na dolnośląskim rynku usług turystycznych istniejąca od kilku lat na odpowiednim poziomie. Dolnośląskie spa odwiedzają Polacy i Niemcy, innych obcokrajowców także w nich nie brakuje. Świetna oferta, dobry klimat i piękne miejscowości oraz ich otoczenie – stąd wynika popularność dolnośląskich hoteli spa.

Gdzie dobrze zjeść nad Polskim Morzem?

Najlepsze restauracje nad Morzem:

Wybierając się w wakacyjną podróż do nowych zakątków Świata lub Polski, warto zwrócić uwagę na lokalne tradycje związane z serwowanymi posiłkami. Spędzając urlop w górach – nie obędzie się bez kwaśnicy oraz oscypków. Nad Polskim Morzem natomiast, największą atrakcją kulinarną są ryby. Wszyscy wiemy jednak, że znalezienie dobrej knajpki ze świeżymi rybami wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Oto kilka restauracji, które naprawdę warto odwiedzić zmierzając w okolica Bałtyku:

1. Restauracja Hotel Grand Lubicz – Hotel ten to przepiękny obiekt znajdujący się w Ustce, idealnie nadający się do wypoczynku dla całej rodziny. Jego renomę podnosi restauracja znajdująca się wewnątrz, została ona doceniona przez samą Panią Magdę Gessler. Przebywając w pobliżu, zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce.

2. Restauracja Tłusta Kaczka w Gdyni – Tutaj możemy doświadczyć czysto polskich doznań i zjeść prawdopodobniej najlepiej przyrządzoną kaczkę w okręgu. Wystrój wnętrza kusi swą elegancją, a pięknie wyglądające dania nie pozwolą nam się oprzeć.

3. Tapas Rybka w Gdańsku – Jeśli masz ochotę zjeść rybę przywiezioną prosto z kutra rybackiego i nie wydać na nią miesięcznej pensji to jest to idealne miejsce dla Ciebie!

4. Texan Star w Sopocie – Jest to amerykańska restauracja o niepowtarzalnym w Polsce klimacie. Znajdziemy tutaj skrzydełka, burgery oraz wiele innych przysmaków, a także napijemy się pysznych drinków przyrządzonych przez doświadczonych barmanów.

5. Cesky Film w Sopocie – Czeskie jedzenie w przystępnych cenach i świetnej jakości! Napijemy się tutaj także unikatowego piwa, które na pewno będzie nam smakowało.

6. Blekitny Pudel w Sopocie – To kolejne miejsce z typowo Polskimi przysmakami, jednakże oprócz mięsa znajdziemy tutaj pierogi, które to dla większości obcokrajowców są daniem rozpoznawalnym Polskiej kuchni. Pomimo dość wysokich cen – warto odwiedzić ten lokal, jest jedno z miejsc w Sopocie obok których nie przechodzi się obojętnie.

7. I Pazzi w Gdańsku – Każdy z nas ma czasami ochotę na pizzę bądź makaron z sosem bolognese. To miejsce jest idealne aby skosztować Włoskiej kuchni pod różną postacią. Dużym plusem jest ogródek, gdzie spokojnie może zjeść zamówione danie w towarzystwie ćwierkających ptaszków.